دانشگاه طب باکو آذربایجان


» دانشگاه طب باکو - دانشگاه مرجع علوم پزشکی آذربایجان

 دانشگاه طب باکو - دانشگاه مرجع علوم پزشکی آذربایجان

دانشگاه پزشکی آذربایجان از جمله موسسات آموزش عالی با رتبه بالا در سطح استانداردهای بین المللی می باشد.این دانشگاه براساس موفقیت های حاصله در توسعه علوم پزشکی همواره جایگاه ویژه ای در مجموعه موسسات آموزش عالی کشورهای شوروی سابق داشته است.دانشگاه پزشکی آذربایجان در سال 1930 تاسیس شده و در حال حاضر به عنوان یکی از معتبرترین مراکز آموزش عالی جمهوری آذربایجان از امکانات آموزشی-پژوهشی قوی، مرکز اطلاع رسانی، خوابگاههای دانشجوئی، رستورانها و مجتمع ورزشی متناسب با استانداردهای بین المللی برخوردار می باشد. دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان پایه و اساس قوی نظام آموزشی را به عهده دارد و همچنین دانشمندان برجسته ای (بیش از 63000 پزشک، داروساز و دندانپزشک متخصص) را تقدیم به جامعه پزشکی در سراسر جهان کرده است. شاخص های کمی و کیفی AMU در مورد آماده سازی پزشکان ماهر و دانشمندان پزشکی قابل مقایسه با برخی از کشورهای پیشرو است. دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان دارای یک ساختمان اداری، 6 ساختمان آموزشی، مرکز تحقیقات علمی، پذیرایی و بوفه، استراحتگاه، انتشارات و روزنامه، مجموعه ورزشی بزرگ با استخر شنا، کتابخانه و آزمایشگاه های بنیادی است.

رنکینگ دانشگاه پزشکی آذربایجان در داخل کشور : 7
رنکینگ دانشگاه پزشکی آذربایجان در سطح جهانی: 4975

- دانشگاه پزشکی آذربایجان در مسیر توسعه همه جانبه خود به عنوان یک مرکز علوم پزشکی پیشرفته دارای 6 ساختمان اصلی، 7 دانشکده و 75 گروه آموزشی-پژوهشی با تعداد بیش از 8000 دانشجو و حدود هزار استاد و کارمند می باشد.

- اساتید برجسته دانشگاه با برخورداری از مهارت و تجربیات ارزنده، از جمله افراد خبره و شناخته شده در جمهوری آذربایجان و سایر کشورها در رشته های تخصصی خود با مشخصات زیر، مشغول به امر تدریس در رشته های مختلف می باشند:

- 4 عضو اصلی و 6 عضو وابسته از آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان، تعداد متنابهی از اساتید دانشگاه عضو آکادمیهای بین المللی، 32 دانشمند ویژه، 38 فیزیکدان ویژه، 118 استاد(پروفسور)، 248 استادیار، 212 مربی، 513 کمک مربی

دانشگاه پزشکی آذربایجان ارتباطات علمی نزدیکی با موسسات آموزش عالی سایر کشورها در رابطه با تخصصهای علوم پزشکی در امور جراحی و آموزشی دارد.اعضای هیات علمی دانشگاه نیز دارای روابط علمی تنگاتنگ با دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی  کشورهای توسعه یافته جهان بوده و در پروژه های تحقیقاتی مشترک همکاری می نمایند.همکاریهای مشترک علمی با دانشمندان کشورهای استرالیا،  ایران، فرانسه، آمریکا، سوئیس و سایر کشورهای جهان برقرار می باشد.
از سال 1961 تاکنون بیش از 1000 دانشجوی خارجی از کشورهای ترکیه، فلسطین، تونس، بروندی، پاکستان، مغولستان، چین، کنگو، لوآندا، بولیوی، سری لانکا، هندوستان، آلمان، لبنان، یمن، ایران، عراق، افغانستان، لائوس، مصر، مراکش، نپال، پرو، اردن و...در این دانشگاه تحصیل نموده اند.
دانشگاه پزشکی آذربایجان از سال 1996 عضو ثبت شده بین المللی در"انجمن موسسات آموزش عالی جهانی" بوده و در سال 2000 به عضویت کامل انجمن مذکور و در متعاقب آن در سال 2002 به عضویت "انجمن دانشگاههای اروپائی" نائل آمده است.دانشجویان بین المللی در دانشگاه طب آذربایجان
بیش از ۱۵۰۰ دانشجوی بین‌المللی از ۲۰ کشور متفاوت در این دانشکده تحصیل می کنند. برنامه‌های تحصیل در آذربایجان به سه زبان آذری، روسی و انگلیسی ارائه می‌شوند. طول دوره تحصیلی پزشکی در این دانشگاه 6 سال می باشد و همچنین این دانشکده دارای بیمارستان است. آموزش پزشکی در آذربایجان با تمرکز ویژه بر سیستم آموزشی MBBS آذربایجان در سراسر جهان بسیار مشهور است.
بیش از هفت هزار دانشجو در 7 دانشکده ( در رشته های پزشکی عمومی 1 و 2، پزشکی اطفال، طب پیشگیری، پزشکی بیولوژیکال، دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی نظامی ) تحصیل می کنند.
بیش از ۱۵۰۰ دانشجوی خارجی از ۲۰ کشور در این رشته‌ها تحصیل میکنند. بخش کارکنان آموزشی دانشگاه شامل 3 عضو آکادمی علوم ، 4 عضو دستیاران علوم، 128 دکترای علوم ( MD) ، 1150 دکترا، 18 کارمند علمی افتخاری، 22 پزشک متخصص  و 5 کارمند افتخاری دانشکده میشود. تمام آنها در فعالیت های علمی و آموزشی 75 دپارتمان دانشگاه پزشکی شرکت می کنند.
دانشگاه پزشکی آذربایجان یکی از اعضای کشورهای اروپای مرکزی ، اروپای شرقی و آسیای شرقی در برنامه TEMPUS در بخش آموزش عالی و TEPSA(همکاری ترانس اروپا) است.

تحصیل و پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آذربایجان
در طی 10 سال گذشته، 2768 اثر علمی کارکنان دانشکده در بسیاری مجلات، پایان نامه و مقالات منتشر شده است. MBBS در آذربایجان یک دوره پزشکی معتبر است. این به عنوان مدرک MD ارائه میشود که معادل MBBS کشورهای دیگر است. برنامه درسی MBBS و سیستم آموزشی آن به طور گسترده ای شناخته شده است. مدت دوره 6 سال و مطالعه زبان آذری به عنوان بخشی از برنامه درسی دوره پزشکی الزامی است که برای دانشجویان بین الملل در کالج های پزشکی آذربایجان رایج است. آذربایجان بخشی از USSR (اتحادیه جماهیر شوروی) بوده است و از سیستم مشابه روسیه تبعیت میکند. از طرف دیگر یک سال دوره انترنی برای دانشجویان الزامی است.

*دانشگاه طب باکو مورد استقبال بسیاری از دانشجویان مخصوصا دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل قرار گرفته که مورد تایید بودن این دانشگاه در وزارت علوم و بهداشت کشور ایران هنوز به تصویب قطعی نرسیده است. اما در هر  صورت این دانشگاه به صورت مشروط مورد تایید و پذیرش وزارت علوم و بهداشت می‌باشد.

« سایت‌های خدماتی گروه‌های دانشجویی زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، محل اقامت و تور موردنظر را رزرو و ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات و محصولات زیرمجموعه‌ها شامل هزینه هستند

🏠 اسکان 🚖 ترانسفر 🌍 تورلیدر 🎫 بلیـت 📌 نیازمندی 🏪 فروشگاه 🍳 کترینگ