دانشگاه طب آذربایجان / کارگزار رسمی و مستقیم باکو


» قوانین و ضوابط دانشگاهی

 قوانین و ضوابط دانشگاهی

قوانین پذیرش دانشجو:
- یکی از قوانین دانشگاه های آذربایجان این است که قبل از شروع کلاس ها می بایست کل مبلغ شهریه را پرداخت نمایید.
- بعد از انجام تمام مراحل و پرداخت هزینه ها باید یک چک آپ انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که به بیماری هپاتیت و ایدز مبتلا نیستید. (آزمایشات مربوطه در آزمایشگاه رسمی دانشگاه طب انجام می‌پذیرد)
- چنانچه مدارک و اسناد مربوط به اخذ پذیرش دارای نواقصی باشند و در اسرع وقت قادر به تصحیح و ارائه آن نباشید انصراف از پذیرش شما اعلام می‌شود.
- اگر بخواهید به زبان آذربایجانی یا روسی درس بخوانید می بایست حتما یک سال در کلاس های آمادگی دانشگاه شرکت نمایید. این شرط برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند و مدرک زبان انگلیسی معتبر نداشته باشند نیز صدق می کند.
- مرخصی بین پایان دوره آمادگی و کورس اول فقط درصورتی که مدارک تحصیلی و دیپلم خود را پس نگرفته باشید ممکن خواهد بود، اعتبار دیپلم آمادگی از زمان صدور آن و ورود به کورس اول تحصیلی تا دوسال است. درصورتی که خواهان بازپس‌گیری مدارک و ترک موقت دانشگاه هستید به یاد داشته باشید که در حین بازگشت کلیه مراحل ثبت‌نام را مجددا از ابتدا طی خواهید کرد و بعبارتی از ادامه تحصیل انصراف داده و اخراج (Exmatriculate) شده‌اید.


قوانین تحصیل دانشجو:
- تمامی کلاس‌های اول صبح سر ساعت 8:30 شروع می‌شوند، حدالامکان 10 دقیقه قبل از شروع در کلاس حاضر شوید.
- نوع پوشش و البسه دانشجویان آزاد است ولی درمورد کلاس‌های دروس تخصصی بدون روپوش پزشکی اجازه ورود ندارید.

* لازم به ذکر است که فرآیند امتحان به طور مداوم از طریق دوربین های نظارت نصب شده در سالن‌های امتحان نظارت می شود و ضبط ویدئو بی‌وقفه در حال پردازش است. اگر نقض جدی قوانین امتحان دانشجویی در طول مشاهده یا بررسی ویدئو تعیین شده باشد و در صورتی که پرونده مورد تایید بررسی قرار گیرد، نتایج امتحان توسط اداره دانشگاه لغو می شود.

علاوه بر این، دانشجویان بوقت امتحانات باید به شدت به قوانین زیر احترام بگذارند:
- دانشجویان باید کارت دانشجویی و برگه حاوی شناسه کاربری و کلمه عبور شخصی خود را در بهمراه داشته باشند، در غیر این صورت، بدون مدارک، مجاز به ورود به سالن امتحانات نمی‌باشند. 
- هر نوع اشیای حامل اطلاعات از قبیل کتاب ، دست‌نوشته، تلفن همراه، هدفون، سایر رسانه‌های الکترونیکی و... به سالن امتحانات توسط دانشجو ممنوع است. اگر دانشجو مصمم باشد که از پرونده های اضافی در پروسه امتحان استفاده کند، دانش آموز از امتحان اخراج می شود و مراتب برای لغو نتیجه امتحان طبق قانون مربوطه اجرا می‌شود.
- تغییر محل استقرار در سالن امتحان برای دانشجو ممنوع است. در صورتی که این اتفاق بیافتد، مراقبین بلافاصله مطلع خواهند شد. در صورت لزوم، محل استقرار دانشجو را می‌توان تنها با اجازه از اشخاص مجاز تغییر داد.
- دانشجویان باید با قوانین استفاده از سیستم امتحان تا قبل از شروع امتحانات آشنا شده باشند. برای این منظور، آموزش‌هایی از طرف مسئولین برای دانشجویان انجام می‌شود.
- مشورت و گفتگو با سایر دانشجویان در فرآیند امتحان ممنوع است. درصورت اقدام دانشجو هشدار داده می شود، درصورت تکرار دانشجو از با اطلاع‌رسانی به هیئت علمی دانشکده و گزارشات مربوطه از سالن امتحانات اخراج می‌شود.
- همچنین دانشجویان مجاز به خاموش کردن کامپیوتر یا قطع دسترسی کامپیوتر به هر نحوی از شبکه نیستند. درصورت اقدام دانشجو از سالن امتحان اخراج می‌شود و اگر کامپیوتر آسیب دیده باشد، اقدامات لازم برای لغو نتیجه امتحان و پرداخت خسارت مالی، صورت می‌پذیرد.
- و همچنین تلاش برای گذراندن امتحان با شناسه کاربری سایر دانشجویان، نتایج امتحان این دانشجو لغو شده و احتمال اخراج دانشجوی خاطی مطرح می‌شود و اقدامات لازم صورت می گیرد.
 - دانشجویانی که به دلایل خاصی از سالن امتحانات اخراج شده‌اند و یا از نتایج امتحان ناراضی هستند، می‌توانند در همان روز به کمیسیون تجدیدنظر دانشگاه (Apelyasiya) اعتراض خود را مکتوب کنند.

اساسنامه تدریس و آموزش در دانشگاه طب باکو:
مشاهده آنلاین فایل: telim_tedris_esasname.pdf
دریافت و ذخیره فایل: telim_tedris_esasname.pdf
[606.54 کیلوبایت] ( تعداد دریافت: 8 )

پذیرش، انتقال و یا اخراج از دانشگاه طب:
مشاهده آنلاین فایل: kocurulme_xaric_edilme_berpa_qaydalari.pdf
دریافت و ذخیره فایل: kocurulme_xaric_edilme_berpa_qaydalari.pdf
[444.55 کیلوبایت] ( تعداد دریافت: 5 )


« خدمات ویژه گروه‌های زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید نیازمندی و آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، سوئیت و یا تور مورد نظرتان را رزرو و یا ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات، راهنمایی و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات ویژه آذطب شامل هزینه هستند

Students Official Portal of the Azerbaijan Medical University - AMU/ATU