دانشگاه طب آذربایجان / کارگزار رسمی و مستقیم باکو


» اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه طب باکو

 اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه طب باکو

حجم بالای تقاضا برای تحصیل در دانشگاه طب باکو و سودجوئی بسیاری از موسسات و افراد دخیل در امر پذیرش دانشجویی و بلاتکلیفی دانشجویان تازه وارد و حتی در مواردی عدم توانایی در ثبت نام آنها برای شروع ترم تحصیلی بدلیل نقصان مدارک و یا راهنمایی های غلط در رابطه با نحوه پذیرش و ادامه تحصیل ما را بر آن داشت که برای متقاضیان تحصیل برنامه های خاص تحصیلی و نقشه راهنمای جامع ثبت‌نام برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را داشته باشیم.
دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه پزشکی باکو هستند و تجربه ای برای پیمودن این راه ندارند و در جستجوی مؤسسه اعزام دانشجو به آذربایجان هستند، به دلیل عدم آشنایی با قوانین در دام مؤسسات دروغین افتاده و متحمل ضرر و زیان شده‌اند. لذا در این مسیر برآنیم که فرایند اخذ پذیرش و صدور ویزای تحصیلی آذربایجان را برای متقاضیان انجام داده و شما را با اقدامات معمول آشنا کنیم. درصورتی که خواستارید مراحل اولیه ثبت‌نام شما تا قبل از مصاحبه توسط آذطب صورت پذیرد، ما در پیشبرد هدف شما همراهتان خواهیم بود. این خدمات توسط دانشجویان دانشگاه طب باکو با عنوان آذطب برای شما عزیزان ارائه می شود.
در حال حاضر تعداد زیادی دانشجو از کشورهای تركیه، روسیه، ایران، عراق، اردن، فلسطین، لبنان، آمریکای لاتین، سودان، آفریقا و… در حال تحصیل در دانشگاه طب باکو هستند. نداشتن آزمون ورودی دانشگاه طب باکو جهت پذیرش که یک مزیت بزرگ به شمار میرود که دانشجویان بدون هیچ‌گونه دغدغه و استرس از آزمون ورودی میتوانند به ادامه تحصیل بپردازند. متقاضیانی که دارای شرایط لازم برای اخذ پذیرش هستند می‌توانند وارد پروسه ثبت‌نام شده و در دوره کالج یا حاضرلیق مورد پذیرش دانشگاه واقع شوند.

قوانین و مقررات پذیرش دانشجو:
- توجه داشته باشید که دانشگاه پزشکی آذربایجان به هیچ‌وجه با شرکت ها و سازمان های مرتبط با موسسات اعزام دانشجو خارج از آذربایجان همکاری نمی‌کند!
- شروع دوره کالج یا آمادگی در ATU : هنگامی که شما در دوره کالج ثبت نام می‌کنید، کلاس های ۵ ماهه‌ای را برای تدریس زبان، فیزیک، شیمی و زیست شناسی خواهید گذراند. در پایان دوره شما باید با پشت سر گذاشتن آزمون کامپیوتری بتوانید نمره قبولی حدنصاب را کسب کنید. اگر امتحان را لغو کنید یا نتوانید نمره حدنصاب را کسب کنید، می‌توانید ظرف مدت 10 روز بعد مجددا در آزمون تکراری شرکت کنید. دانشجویانی که با موفقیت در امتحان پایانی کالج قبول شوند، به کورس اول دانشکده مربوطه اعزام می‌شوند.

ثبت‌نام توسط آذطب:
- برخی از هموطنان بدلیل بوجود آمدن مشکلاتی قبل از خروج از کشور، عدم توانایی و برنامه‌ریزی در حضور در وقت مقرر ثبت‌نام و سایر مسائل از قبیل هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ی مسافرت یک الی دو هفته‌ای و بالطبع سایر هزینه‌های مازاد از قبیل اسکان موقت، صدور ویزا و عوارض خروج از کشور و ریسک عدم قبولی در ثبت‌نام دانشگاه بدلیل تکمیل ناگهانی ظرفیت پذیرش، کسر و یا نقصان اسناد و مدارک تحصیلی و... لازم است پروسه ثبت‌نام خود را از طریق آذطب به سرانجام رسانیده و درصورت ثبت‌نام موفق و دریافت دعوتنامه و انجام مصاحبه اقدام به حضور در دانشگاه و بستن قرارداد تحصیلی نمایند.
- پروسه وریفای ثبت‌‎نام شما تا زمانی که اقدام به ارسال اسناد و مدارک ننموده‌اید بصورت معلق تلقی شده و هرلحظه ممکن است از طرف دپارتمان رسیدگی به روند ثبت‌نام دانشجویان خارجی دانشگاه طب باکو لغو و انصراف شما اعلام شود.
- اولویت مصاحبه ورودی با افرادی است که لیست اسامی آنها بعلاوه مدارک ترجمه و تایید شده در وقت مقرر در دپارتمان دانشجویان خارجی در دست اجرا باشد. لذا ضروری است حداقل یک هفته قبل از تاریخ شروع پذیرش با آذطب در ارتباط باشید.
- مهمتر از همه با آذطب صادق باشید تا درصورت نقصان اسناد و مدارک، در اسرع وقت راهکارها و راهنمایی‌های لازم بمنظور گردآوری و تجمیع آن و در صورت عدم امکان تحویل بموقع اسناد رایزرنی برای ارائه اسناد موقت تا زمان استرداد مدارک از سازمان‌های آموزشی کشور و تحویل مدارک اصلی در اسرع وقت توسط شخص خودتان به دانشگاه، از طرف مشاورین آذطب برایتان درنظر گرفته شود.

* آذطب در تمام مراحل اخذ پذیرش همراه شما خواهد بود، چنانچه در طول پروسه به مشکل برخوردید در سریعترین زمان ممکن نسبت به  مشاوره برای رفع مشکلات با آذطب تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز پذیرش:
1- گذرنامه - حدالامکان اعتبار گذرنامه باید بیشتر از 7 ماه باشد
۲- 8 قطعه عکس 3x4 با پس‌زمینه قرمز بطوری که تاریخ ثبت آن بیشتر از 6 ماه نباشد
۳- ترجمه رسمی دیپلم و ریز نمرات به زبان انگلیسی یا آذری - فقط دیپلم تجربی یا ریاضی و فیزیک

* لطفا توجه داشته باشید که طبق قانون مهاجرت جمهوری آذربایجان افرادی که دارای بیماریهای عفونی همانند ایدز، هپاتیت B، هپاتیت C، سیفلیس هستند مجاز به اخذ مجوز اقامت در کشور نیستند. قبل از درخواست اقامت موقت به اداره مهاجرت جمهوری آذربایجان، یک معاینه پزشکی بهمراه آزمایش خون از طریق آزمایشگاه رسمی دانشگاه طب باکو خواهید داشت.

تاریخ تحویل مدارک پذیرش:
برگزاری دوره آمادگی یا کالج ATU دو بار در سال انجام می شود:

دوره اول:

ثبت‌نام و پذیرش: April تا June

طول مدت تدریس: October تا February 
برگزاری آزمون نهایی: February 

دوره دوم:

ثبت‌نام و پذیرش: October تا December

طول مدت تدریس: February تا July
برگزاری آزمون نهایی: July

* شروع ترم اول تحصیلی در فصل پاییز تاریخ 15 سپتامبر (۲۴ شهریورماه) می‌باشد.
* بدلیل تکمیل ظرفیت، ممکن است بازه زمانی ثبت‌نام و پذیرش دانشجویان خارجی بدون اطلاع قبلی کوتاه‌تر شده و به دور بعد موکول شود.
* اقدام به پذیرش همه روزهای سال ممکن است، ولی با توجه به ظرفیت پذیرش و برگزاری دوره‌های اول و دوم کالج قابلیت مسدودی و تغییر دارد.


« خدمات ویژه گروه‌های زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید نیازمندی و آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، سوئیت و یا تور مورد نظرتان را رزرو و یا ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات، راهنمایی و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات ویژه آذطب شامل هزینه هستند

Students Official Portal of the Azerbaijan Medical University - AMU/ATU