دانشگاه طب آذربایجان / کارگزار رسمی و مستقیم باکو


» کسب اطلاعات تفصیلی - دانشگاه طب باکو

 کسب اطلاعات تفصیلی - دانشگاه طب باکو

دوره کالج یا آمادگی Hazirliq
هرساله "دانشکده دانشجویان خارجی" تعداد قابل توجهی از متقاضیان تحصیل از سایر کشورها را در دانشگاه پزشکی آذربایجان پذیرفته و جهت طی نمودن دوره ۵ ماهه به "دپارتمان کالج یا آمادگی" و پس از آن بمنظور ادامه تحصیل به دانشکده‌های مختلف معرفی می‌نماید.
افراد پس از گذراندن چندین مرحله بعد از پذیرفته شدن ملزم به گذراندن یک دوره ۵ ماهه کالج می‌شوند که طي این دوره (وابسته به نوع زبان انتخابی، روسی، انگلیسی، آذری) دوره زبانی گذاشته می شود در کنار این دوره زبانی تحصیل دروس شیمی، زیست، فیزیک نیز برگزار میشود که طی این ۵ ماه تحصیلی آزمون و ارزیابی های مداوم جهت آماده سازی برای آزمون نهایی صورت میگیرد. در اواخر ماه پنجم بعد از اتمام دوره کالج دانشجو ملزم می‌شود به گرفتن نمره قبولی در دو آزمون که یکی به صورت کتبی و دیگری به صورت شفاهی. امتحان کتبی به صورت تستی و الکترونیکی بوده و دانشجو پشت رایانه قرار گرفته و ملزم به پاسخ می‌شود و بعد از اتمام آزمون دانشجو نمره خود را مشاهده می‌کند و اگر بتواند نمره قابل قبول را به دست بیاورد به مرحله شفاهی آزمون راه پیدا می کند و در صورت قبولی در این آزمون نيز دوره کالج را با موفقیت به اتمام رسانده ومی تواند وارد کورس اول رشته مورد نظر تحصیلی شود.

جزئیات دوره کالج یا آمادگی
زبان تدریس : انگلیسی ، روسی ، آذری  
مدت زمان دوره : ۵ ماه  
نوع مدرک اعطایی: گواهینامه دوره کالج یا آمادگی یا Hazirliq
شهریه دوره : تحصیل بدون تفاوت زبان 4000 دلار


تحصیل پزشکی
رشته پزشکی جز برترین رشته حتی میتوان گفت جز اولین رشته ها در اقصی نقاط جهان است. اين رشته از تمام جنبه‌ها مثل حساسیت شغلی، جایگاه اجتماعی، درآمد، سختی دروس که يکی از پر حجم ترین و در واقع سخت ترین دروس است و افراد بسيار کمی تا کنون توانسته اند تسلط کامل بر آن داشته باشند.
تحصیل در دوره های پزشکی در حدود ۶ سال متمادی به طول می‌انجامد که شامل دوره کالج و یک سال کارورزی در باکو و یا در کشور ایالت متحده آمریکا می شود. دانشجویانی که موفق به گذراندن دوره کارورزی در ایالت متحده امریکا می‌شوند این شانس را دارند که پس از اتمام دوره کارورزی اقامت این کشور را به دست آورند. در رشته پزشکی پس از گذراندن علوم پایه در صورت قبولی در آزمون جامع آن وارد مراحل بعدی در بیمارستان میشوید، که دانشگاه طب دارای دو بیمارستان کاملا مجهز به انواع دستگاه های پزشکی است و از این نظر امتیاز ویژه ای دارد. 
تحصیل پزشکی در آذربایجان از رشته های مورد علاقه متقاضیان برای تحصیل است. دانشجویان در این رشته با داشتن شرایط لازم، رزومه مناسب، معدل و نمرات بالا و… می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند تا از پرداخت هزینه های تحصیلی مصون بمانند اما همه دانشجویان نمی‌توانند این بورسیه را کسب نمایند، از همین رو ملزم به پرداخت هزینه‌های تحصیلی هستند. 

مزایای تحصیل پزشکی
کیفیت بالای تحصیل پزشکی در آذربایجان
اعتبار بین‌المللی مدارک دانشگاه‌های پزشکی آذربایجان
هزینه پایین تحصیل و زندگی نسبت به کشورهای اروپایی
امکان گذراندن دوره کارآموزی در ایالات متحده آمریکا و امکان اخذ اقامت این کشور

جزئیات رشته پزشکی عمومی 
زبان تدریس : انگلیسی ، روسی ، آذری  
مدت زمان دوره : 6 سال
نوع مدرک اعطایی : دکترای پزشکی 
شهریه سالانه : تحصیل بدون تفاوت زبان در دو ترم 4000 دلار

تحصیل دندانپزشکی
دندان پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را در پی دارد و با یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری كرد. دانشجویان این رشته باید از دست هایی ماهر و توانمند برخوردار بوده چون بسیاری از کار های دندان پزشکی از کشيدن و تراش داندان تا بازسازی آن نیاز به دست هایی توانا دارد که بتوان کار ظریف دندان پزشکی را به بهترین شکل ممکن انجام داد. دندانپزشکی در آذربایجان ۵ سال به طول خواهد انجامید. دانشجویان دندانپزشکی در آذربایجان می‌توانند در هر یک از دوره‌های تخصصی از جمله: ارتودنسی، جراحی دهان و یا دندانپزشکی کودکان یا بزرگسالان به تحصیلات خود ادامه دهند. برنامه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه طب باکو به ۳ قسمت اصلی تقسیم می‌شود که قسمت اول شامل علوم سلامت عمومی، قسمت دوم آموزش و راهکارهای استفاده از علوم سلامت جهت مراقبت از بیمار می‌باشد و قسمت سوم شامل مدیریت یک عمل از طریق ارتباط با بیمار و سلامت جامعه می‌باشد. تحصلات دندان پزشکی در کشور آذربایجان با کیفیت بسیار بالایی صورت میگیرد. دانشجویان این رشته بعد از اتمام درس میتوانند به صورت خصوصي و یا در بیمارستان ها و ارگان‌های دولت در آذربایجان و یا هر کشوری مشغول کار شوند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی
امکان بورس تحصیلی
اجازه کار دانشجویی تا ۱۰ ساعت
هزینه پایین تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان
اعتبار بین المللی مدارک پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه طب باکو 

جزئیات رشته دندانپزشکی عمومی 
زبان تدریس : انگلیسی ، روسی ، آذری  
مدت زمان دوره : 5 سال
نوع مدرک اعطایی: دکترای دندانپزشکی
شهریه سالانه : تحصیل بدون تفاوت زبان در دو ترم 4000 دلار

تحصیل داروسازی
مدرک کارشناسی داروسازی یک دوره 4 ساله است که به دانشجویان این امکان را می‌دهد در ارتباط با رشته و تمرکز تحصیلی خود درآینده راحت‌تر تصمیم‌گیری کنند. اگرچه این دوره تمام‌وقت می‌باشد اما بسیاری از مدارس گزینه های تحصیلی نیمه‌وقت نیز برای دانشجویان قرار داده‌اند تا افرادی که قصد دارند همزمان با کار یا مراقبت از خانواده مدرک لیسانس خود را نیز دریافت کنند، بتوانند به ادامه تحصیل بپردازند.
هیات علمی داروسازی متخصصانی در زمینه داروسازی و آماده‌سازی دارو و تکنولوژی پرورش می‌دهند. متخصصان آینده دانش کاربردی خود را در ارتباط با داروخانه‌های مرکزی و گیاهان دارویی به دست می‌آورند. آنها همچنین همراه با دانشجویان رشته های خاص، فیزیولوژی طبیعی، پاتولوژیک، فارماکولوژی بالینی، میکروب‌شناسی و زیست‌شناسی را یاد می‌گیرند و همچنین روش های مدرن تجزیه شیمیایی و کنترل کیفیت مواد را نیز مطالعه می کنند.

مزایای تحصیل داروسازی 
دوره کوتاه مدت ۴ ساله
اجازه کار دانشجویی تا ۱۰ ساعت
هزینه پایین تحصیل داروسازی در آذربایجان
تضمین شغل موقت یا دائم با درآمد حین تحصیل 

جزئیات رشته داروسازی 
زبان تدریس : انگلیسی ، روسی ، آذری  
مدت زمان دوره : 4 سال
نوع مدرک اعطایی : لیسانس داروسازی
شهریه سالانه : تحصیل بدون تفاوت زبان در دو ترم 4000 دلار

دوره‌های تخصصی پزشکی
گرایش های موجود در دوره های تخصصی (اوردیناتوری/اسپیرانتوری 2 ساله) شامل موارد زیر است:
بیماری های پوستی و مقاربتی، بیماری های زنان، رادیولوژی، بیماری های داخلی کودکان، جراحی مغز، جراحی دندان، ارتودنسی، شکستگی استخوان و اورتوپدی، فیزیوتراپی، بیماری های داخلی، میکروبیولوژی، بیماری های چشم، جراحی عمومی، شیمی بیولوژی، مدیریت و فناوری داروئی

* دوره های مذکور در حال حاضر تحت عنوان High Qualification (با عنوان ترکی آذربایجانی İxtisas Artırma یا عنوان ترکی استانبولی Uzmanlık یا عنوان اتحادیه اروپا Specialists) بصورت دوره‌های تخصصی (رزیدنتوری 5 ساله) نیز ارائه می شود.

جزئیات دوره‌های تخصصی پزشکی
زبان تدریس : انگلیسی ، روسی ، آذری  
مدت زمان دوره : 2 تا 5 سال
هزینه دوره : 5000 دلار


فارغ التحصیلی
پس از اخذ پذیرش اولیه هماهنگی‌های لازم بمنظور اخذ روادید در طول مدت تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه بعمل آمده و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه مدرک معتبر دولتی به آنها اعطا می گردد. در دوره‌های تحصیلات تکمیلی جهت اخذ درجات کارشناسی ارشد (M.Sc.) و دکترای پزشکی (M.D.) وجود پایان‌نامه ضروری می‌باشد.


« خدمات ویژه گروه‌های زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید نیازمندی و آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، سوئیت و یا تور مورد نظرتان را رزرو و یا ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات، راهنمایی و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات ویژه آذطب شامل هزینه هستند

Students Official Portal of the Azerbaijan Medical University - AMU/ATU